DEVETNICA I HODOČAŠĆA  ČUDOTVORNOJ GOSPI SINJSKOJ 2018.
„OBITELJ - IZVOR ŽIVOTA I RADOSTI“

 

 

 

 

I. DEVETNICA
od 6. do 14. kolovoza

6.00 sati:        Sv. Misu Zornicu predvodi fra Perica Maslać

7 i 9 sati:        Sv. Mise predvodi don Ivan Ćubelić

18,20 sati:      Gospina krunica i molitva devetnice

19,00 sati:      Sv. Mise predvodi fra Ante Marić

 

II. RASPORED HODOČAŠĆA
od 27. srpnja do 14. kolovoza 2018.

3. 4. i 5. kolovoza, Alkarske svečanosti u 16 s.

5. kolovoza, nedjelja, Sinjska alka sv. Misa za Alkare na Starom gradu u 8 s; Dan domovinske zahvalnosti, hodočašće Rame i Imotske krajine sv. Misa u 10. s.

10. kolovoza, petak, koncert klape „Rišpet“ u 21 s. na dvorištu Franjevačke klasične gimnazije ulaz slobodan

11. kolovoza, subota, koncert „Prljavog kazališta“ u 21 s. na dvorištu ispred zgrade Franjevačke klasične gimnazije ulaz slobodan

12. kolovoza, nedjelja, hodočašće mladih Splitsko-makarske nadbiskupije sv. Misa u 6.00 sati

 

III. ŽUPA GOSPE SINJSKE U 7 SATI

6. kolovoza, ponedjeljak         -Glavice u 7 s.

7. kolovoza, utorak                 -Brnaze i Čaporice u 7 s.

8. kolovoza, rijeda                  -Radošić u 7 s.

9. kolovoza, s četvrtak            -Lučane u 7 s.

10. kolovoza, petak                -Karakašica i Suhač u 7 s.

11. kolovoza, subota              -Čitluk i Jasensko u 7 s.

13. kolovoza, ponedjeljak       -Sinj i Podvaroš u 7 s.

 

IV. PRIJAVLJENE ŽUPE NADBISKUPIJE

5. kolovoza, nedjelja              -Rama i Imotska krajina u 10 s.

6. kolovoza, ponedjeljak        -Otok - Udovičići u 9 s.

7. kolovoza, utorak                -Gala - Gljev u 9 s.

8. kolovoza, srijeda               -Bajagić - Obrovac u 9 s.

9. kolovoza, četvrtak             -Turjaci u 9 s.

10. kolovoza, petak               -Grab, Ruda, Vrpolje i Čačvina u 9 s.

11. kolovoza, subota             -Bitelić - Zasiok –Vučipolje - Dabar, Ugljane-Strmendolac - Nova Sela, Split - Pujanke, Kaštela Radun u 9 s. i Split - Brda u 19 s.

13. kolovoza, ponedjeljak     -Hrvace, Potravlje - Satrić - Maljkovo, Zelovo, Tijarica - Kamensko i Vrlika u 9 s.

19. kolovoza, nedjelja           -Mravince i Kučine u 7 s.

6. listopada, subota              -Hodočašće župa Makarskog dekanata u 10 s.

 

V. HODOČAŠĆE MLADIH

12. kolovoza, nedjelja,      u 6 s. sv. Misu na samostanskom dvorištu
predvodi mons. Miroslav Vidović, generalni vikar Splitsko-makarske nadbiskupije